Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

چرا سفر بهترین سرمایه گذاری است؟ مزایای مسافرت رفتن

۹ آبان ۱۳۹۷
بدون نظر


سفر بهترین سرمایه گذاری

کاری که ما همیشه انجام میدهیم این است که شوهرم سایت‌های سفر و خدمات اشتراک ایمیل را برای پیدا کردن پروازهای ارزان قیمت یا بلیط‌های اشتباه جست و جو می‌کند. گاهی اوقات یکی از ما برای کار به سفر می‌رود و دیگری نیز او را همراهی می‌کند. هنگامی که یک معامله خوب پیدا شود، ما برنامه ریزی‌های خود را شروع می‌کنیم.

هر دوی ما نویسنده آزاد هستیم، بنابراین برای برنامه ریزی در کارهای‌مان، قدرت عمل بیشتری داریم. لذا برای سفر، قیمت‌های هر هتل را بررسی می‌کنیم، و اغلب اتاق‌های جمع و جور دارای امتیاز، اتاق‌های رزرو نشده برای یک شب و سایر تخفیف‌ها را دنبال می‌نماییم.

ما با دقت برنامه ریزی می‌کنیم، و اگر بدانیم که در طول سفر ممکن است در چند شهر توقف کنیم، گزینه های حمل و نقل خود را در نظر می‌گیریم. ما همواره نرخ ارز را چک می‌کنیم. و مطالبی را در مورد جاذبه‌ها، نحوه معاملات و تورهای پیاده روی رایگان مقصد مورد نظر مطالعه می‌نماییم.

در چند سال گذشته، ما به کوه‌ها، سواحل، شهرهای بزرگ و شهرهای دور افتاده زیادی سفر کردیم. و از سرتاسر ایالات متحده و بیشتر از ده کشور دیگر دیدن کردیم. این به معنای پروازهای طولانی و سرگردانی در مکان‌های عجیب و غریب است حتی، گاهی اوقات، شما نمی‌دانید چه چیزی باید بخورید و کجا استراحت کنید بعد و یا کی به مقصد بعدی خواهید رسید.

اما این سفرها مزایایی نیز دارند مانند تماشای آتشفشان، یخچال‌های طبیعی، غواصان و غریبه‌های دوست داشتنی از سراسر جهان.

و اینها همه به معنای خاطراتی است که برای تمام عمر، در صندوقچه اسرار قلب ما ذخیره خواهند شد. دوستان ما فکر می‌کنند این به نوعی دیوانگی است، اما این مکان‌ها شوهرم، مایک، و مرا همانند آهنربایی به خود جذب می‌کند.

ما عکس‌های خود را در کنار یخچال یا بر روی میز آشپزخانه قرار می‌دهیم، به طوری که هنگامی که در کنار هم نشسته‌ایم می‌توانیم مجموعه ای را ببینیم که برخی از شادترین لحظات ما را یادآوری می‌کنند.

سفر همیشه برای ما جالب بوده. من شخصا انسان چندان انعطاف پذیری نیستم چرا که دوست دارم هر روز بخوابم، کار کنم و سر وقت نیز ورزش کنم. و هرگز، به اختلالاتی که در برنامه‌هایم پیش آمده با گشاده‌رویی واکنش نشان نداده‌ام اما مایک چندان به برنامه ریزی معتقد نیست. او در پرواز بهتر عمل می‌کند. تصمیمات ناگهانی او می‌تواند گاهی اوقات آزار دهنده باشد.

گاهی اوقات با خودم فکر می‌کنم که چگونه رفتارهای بدون برنامه‌ریزی او در نهایت نتیجه خوبی را به همراه دارند. اما زمانی که ما مکان جدیدی را جهت سیاحت می‌یابیم، هر دو برای کنکاش در آن مشتاقیم.

ما هر دو با هم، ناگهان خود را در اتوبوسی در حومه ایرلند می‌یابیم و می‌بینیم که چگونه تایرهای آن با تایرهای یک مینی ون فرانسوی جایگزین شده‌اند و یا در مرکز شهر توکیو از مشاهده توده انبوه مردم لذت می‌بریم. من در هر کدام از سفرهایم،، از مشاهده مکان‌های جدید و مواجهه با افرادی با فرهنگ‌های متفاوت،متعجب شده ام و هر روز چیزهای مختلفی آموختم و زمانی که به خانه برگشتم، بیش از پیش متقاعد شدم که سفر بی شک بهترین سرمایه گذاری است که می‌توانید انجام دهید.

مزایای فوری مسافرت

قرار نیست که تمام مزایای سفر صرفا مالی باشد. تجربه و درس‌هایی که در طول راه می‌آموزید به طور مستقیم بر کسب و کار و سرمایه گذاری شما تاثیر خواهند گذاشت. شما شاهد ابتکارات جدیدی خواهید بود یا این‌که برخی از تاکتیک‌هایی را که قبلا نمی‌دانستید فرا خواهید گرفت.

اگر طراح لباس باشید می‌توانید با سبک‌ها و استایل‌های جدیدی آشنا شوید یا می‌توانید بفهمید که، کدام مارک‌ها در کدام کشورها محبوب هستند. در بعضی از کشورها، کافی است که تنها از یک خیابان شلوغ عبور کنید تا بتوانید با آن‌چه که ممکن است در آمریکا به زودی مد شود، آشنا شوید و این‌که کدامیک از محصولات صادراتی آمریکا به زودی به آنجا خواهد رسید.

اگر به دنبال سرمایه گذاری بر روی یک محصول یا بازار خاص هستید، نگاهی به اینکه این ایده در خارج از کشور چه نتایجی را به همراه داشته می‌تواند مفید باشد. علاوه بر این، شما می توانید ببینید که چگونه سیاست یا قوانین مختلف بر اقتصاد یک منطقه تاثیر می‌گذارد، مانند ماری جوانای قانونی در کلرادو یا فحشای قانونی در آمستردام.

علاوه بر این می‌توانید لیست فروش و اجاره مشاورین املاک را برای اطلاع از ارزش ملک مشاهده نمایید. کسی چه می‌داند، شاید شما فرصتی عالی برای سرمایه گذاری پیدا کنید، آن هم با خرید یک خانه ویلایی عالی در بهشتی دنج برای گذراندن ایام تعطیلات و یا یک خانه در یک شهر شلوغ که بتواند شروعی برای گسترش کسب و کارتان باشد.

اگر به کسب و کار رستورانداری علاقه مند هستید، مسافرت می‌تواند فرصتی عالی برای فراگیری رسپی‌های کشورهای دیگر از جمله غذاهای منحصربفرد، انواع خوراک‌ها یا دسرهای مخصوص باشد. مسافران مشتاق می‌توانند انواع غذاهای جدید مانند سالاد ماهی‌های خام یا غذاهای حلال را تست کنند و یا از ون‌های مواد غذایی، که در حال حاضر در سراسر اروپا مشغول به کار هستند، غذای خود را تهیه کنند.

به عنوان مثال سوشی را در نظر بگیرید: پنجاه سال پیش، اکثر آمریکایی‌ها حتی نمی‌دانستند که سوشی چیست؛ در حال حاضر این غذا را حتی می‌توانید در مدل‌های بسته بندی شده در اکثر سوپرمارکت‌ها بیابید. بهترین روش برای اینکه بدانید سوشی بعدی می‌تواند کدام غذا باشد سیر و سیاحت در جهان است.

مسافرت چگونه باعث پیشرفت شما میشود؟

مسافرت چگونه باعث پیشرفت شما میشود؟

مزایای بزرگ سفر

من و شوهرم همیشه مسافرت‌های خوبی داشته‌ایم، و علیرغم تفاوت‌هایمان، من همیشه چیزهای خوبی از او آموخته‌ام. بله، من آدم قانونمندی هستم و او مشتاقانه پذیرای هر چیز جدیدی است.. اما خوشبختانه، ما قادریم شخصیت‌هایمان را برای داشتن یک سفر توریستی و حتی کاری با هم هماهنگ کنیم.

همانطور که همیشه به مایک هم می‎گویم انعطاف پذیر بودن به این معنا نیست که هیچ برنامه‌ای نداشته باشبد. قبل از رفتن به سفر، ما فهرست دقیقی از، آدرس‌ها و نقشه‌ها، جاذبه‌ها و مناظر را برای لذت هر چه بیشتر از سفر، چک می‌کنیم. سپس او این لیست را می‌نویسد و تحقیقات بیشتری انجام می‌دهد، بنابراین ما می‌دانیم که می‌خواهیم از کجاها بازدید کنیم و چه مناظری را مشاهده خواهیم کرد.

در فرمول یک سفر خوب، برنامه ریزی، یک بخش و انعطاف پذیری ، بخش دیگر را تشکیل می‌دهد. هرچه بیشتر مسافرت کنیم، انعطاف پذیرتر خواهیم شد و هرچه بیشتر مسافرت کنیم، شوهرم بیشتر به این درک خواهد رسید که چگونه زندگی می‌تواند توسط یک برنامه کوچک، هماهنگ شود.

در واقع اگر دقیق‌تر بنگریم، مهمترین سرمایه گذاری شما در هنگام سفر ، سرمایه گذاری بر روی خودتان است. خارج شدن از محیط معمولی که هر روز با آن سرو کار دارید، ارزش بیشتری را برای شما فراهم نموده و به شما نشان خواهد داد که چگونه در شرایط جدید عمل می‌کنید.

شما یاد خواهید گرفت که چه چیزی بیشتر از خانه به دست می‌آورید و چه کاری را بیشتر انجام می‌دهید. بنابراین اگر می‌خواهید عملکردتان را بهبود ببخشید، و اگر می‌خواهید راه‌های جدیدی برای تفکر کردن بیاموزید و نحوه عملکردتان را در رابطه با اطرافیان‌تان بهبود بخشید، و پیشرفت کنید باید به سفر بروید.


دانلود آهنگ امو باند میدونستم

۹ آبان ۱۳۹۷
دسته‌بندی نشده
بدون نظر

دانلود آهنگ امو باند به نام میدونستم

در این پست می توانید آهنگ امو باند میدونستم را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ امو باند میدونستم

Download New Song By Emo Band  Called Midoonestam

خوانندهنام آهنگترانه سرادسته بندی
امو باندمیدونستمآهنگ عاشقانه

 

نوشته دانلود آهنگ امو باند میدونستم اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.


دانلود آهنگ مرتضی پاشایی قلبم رو تکراره

۹ آبان ۱۳۹۷
دسته‌بندی نشده
بدون نظر

دانلود آهنگ مرتضی پاشایی قلبم رو تکراره

در این پست می توانید آهنگ مرتضی پاشایی قلبم رو تکراره را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

Download New Song By Morteza Pashaei  Called Ghalbam Roo Tekrare

خوانندهنام آهنگترانه سرادسته بندی
مرتضی پاشاییقلبم تو تکرارهآهنگ ویژه

 

نوشته دانلود آهنگ مرتضی پاشایی قلبم رو تکراره اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.


دانلود آهنگ مهدی گورنگی مسافری از هند

۹ آبان ۱۳۹۷
دسته‌بندی نشده
بدون نظر

دانلود آهنگ مهدی گورنگی مسافری از هند

در این پست می توانید آهنگ مهدی گورنگی مسافری از هند را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ مهدی گورنگی مسافری از هند

Download New Song By Mehdi Goorangi  Called Mosaferi Az Hend

خوانندهنام آهنگترانه سرادسته بندی
مهدی گورنگیمسافری از هندآهنگ عاشقانه

 

نوشته دانلود آهنگ مهدی گورنگی مسافری از هند اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.


دانلود آهنگ همایون شجریان چرا

۹ آبان ۱۳۹۷
دسته‌بندی نشده
بدون نظر

دانلود آهنگ همایون شجریان چرا

در این پست می توانید دانلود آهنگ همایون شجریان چرا را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ همایون شجریان چرا

Download New Song By Homayoun Shajarian Called Chera

خوانندهنام آهنگموسیقیدسته بندی
همایون شجریانچراسهراب پور ناظریآهنگ غمگین

 

نوشته دانلود آهنگ همایون شجریان چرا اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.


دانلود آهنگ محمدرضا شجریان ساقی نامه

۹ آبان ۱۳۹۷
دسته‌بندی نشده
بدون نظر

دانلود آهنگ محمدرضا شجریان ساقی نامه

در این پست می توانید آهنگ محمدرضا شجریان ساقی نامه را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ محمدرضا شجریان ساقی نامه

Download New Song By Mohammad Reza Shajarian  Called Saghi Nameh

خوانندهنام آهنگترانه سرادسته بندی
محمدرضا شجریانساقی نامهتک اهنگ

 

نوشته دانلود آهنگ محمدرضا شجریان ساقی نامه اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.


فال روزانه : فال امروز ۸ آبان

۹ آبان ۱۳۹۷
بدون نظر


فال روزانه ۸ آبان

فال روزانه

امروز شما چگونه خواهد گذشت ؟

فال های پیشنهادی امروز آلامتو: فال حافظفال شمع

فروردین: اگرچه شما امروز احساس شکست ناپذیر بودن می‌کنید، ولی در واقع اینگونه نیستید. بهرام ستاره بخت شما به نفع شما فعالیت می‌کند، اما اطمینان بیش از حد شما به خودتان باعث می‌شود که کارهایتان را سمبل کنید. اطمینان پیدا کیند که کارهای شخصی‌تان را انجام داده‌اید و به جزئیات نپردازید، حتی اگر مطمئن هستید که با این روش شانسی برای موفق شدن دارید.

اردیبهشت: آرام و پیوسته انجام دادن کارها اغلب یکی از بزرگترین توانائیهای شما بوده است. در حالیکه دیگران سریع و پر شتاب کارهایشان را انجام می‌دهند، شما در مراحل اولیه پایه‌ریزی برنامه‌هایتان هستید که این شیوه می‌تواند پیشرفت شما را تضمین کند. اما اکنون شما به سمت هیجان و جوش و خروش کشیده شده‌اید. البته این شیوه‌ای است که دیگران شما را به آن ترغیب کرده‌اند، اما در حال حاضر روشی خردمندانه برای انجام دادن کارهایتان است.

خرداد: توانایی شما در استفاده بجا از عناصر جهان باعث می‌شود شما مثل یک جادوگر به نظر بیایید، اما هوش و ذکاوت شما این توانایی را در شما ایجاد کرده است. شما اکنون به جای اینکه بخواهید رابطه جدیدی را شروع کنید به زمان نیاز دارید تا روابط قبلی‌تان را محکم‌تر کنید.

تیر: شاید شما تصمیم گرفته باشید تا برای اصلاح کردن فعالیتهای روز قبل تلاش کنید. خوشبختانه از صبح که روز شروع می‌شود تا موقعی که ماه وارد نشان شما می‌شود شما بیشتر و بیشتر احساس می‌کنید که در این زمینه موفق بوده‌اید. شما می‌خواهید که نسبت به احساسهایتان آگاهی داشته باشید، برای اینکه زمانی که آنها بر مسند قدرت بودند خواهید توانست آنها را سرکوب کنید. زمانی که می‌خواهید با توجه به اوضاع و شرایط درونی‌تان آنها را بررسی کنید به زمانی برای استراحت کردن نیاز خواهید داشت. اگر شما این کار را انجام دهید دیگران از شما پیروی خواهند کرد.

مرداد: ذهن شما مشغول بررسی کارایی ایده‌های بزرگ برای فعالیتهای متعالی شده است. اگر این شانس را دارید که افکارتان را پیش ببرید، پس آن را از دست ندهید. اما وقتی این حالت در طول روز تغییر جهت داد و به حرکتی پرشتاب تبدیل شد باید حواستان جمع باشد.

شهریور: گاهی اوقات زمانی که شما نیاز دارید دیگران را مجبور کنید به بهترین ایده‌هایتان گوش دهند، برایتان سخت است که به اندازه کافی مؤثر باشید. اما امروز مسیری را که انتخاب کرده‌اید حتی اگر مسیر مستقیمی نباشد، واضح و روشن است. اجازه بدهید که حس ششمتان شما را هدایت کند، حتی اگر احساس می‌کنید که این حس، حسی منطقی نیست. به جای دنبال کردن ایده جدیدی خارج از برنامه، اکنون شما به سادگی با پرداختن به این حس درحالیکه به سمت جلو پیش می‌روید خواهید توانست به بالاترین موفقیت‌ها برسید.

مهر: شما در رابطه برقرار کردن با دیگران بسیار ماهر هستید، اما گاهی اوقات از این توانایی شخصی‌تان برای اینکه در دیگران احساس خوبی ایجاد کنید استفاده نمی‌کنید. امروز دوستانتان شما را همانگونه که هستید قبول دارند نه به خاطر کارهایی که انجام داده‌اید. وقتتان را هدر ندهید که در اشخاص دیگر توازن و هماهنگی به وجود آورید. درعوض با حرکت کردن موفقیت آمیز به سمت هدفهای شخصی‌تان الگوی خوبی برای دیگران باشید.

آبان: اگرچه شما اکنون توانایی تأثیر گذاشتن بر دیگران را دارید، به خصوص در موقعیت‌های حرفه‌ای، ولی شما باید درمورد اینکه چگونه از این توانایی استفاده کنید دقت کافی داشته باشید. شما کمکی غیر منتظره از همکارانتان دریافت می‌کنید که این کمک شما را به فکر فرو می‌برد. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید از موقعیتی که در آن هستید عقب‌نشینی نکنید، فقط نسبت به آن چیزی که واقعاً احساس می‌کنید خونسردتر باشید.

آذر: اگر شما تصمیم گرفته‌اید که به تعطیلات بروید یا پروژه‌ای جدید را قبول کنید، این شانس را خواهید داشت که مورد حمایت واقع شوید. برای اینکه بهرام آتشین شما را همراهی می‌کند. اکنون که سیاره‌های زیادی در هفتمین خانه روابط اجتماعی شما قرار گرفته‌اند، سعی کنید که این کارها را به تنهایی انجام ندهید، بلکه به دیگران هم تکیه کنید. شریک شدن با دیگران باعث می‌شود که از انجام دادن این کارها لذت بیشتری هم ببرید.

دی: امروز نشانه‌هایی را دریافت می‌کنید مثل روز اولی که می‌خواستید یاد بگیرید که چطور کاری را انجام بدهید و چه وقت آن را انجام ندهید. ممکن است از آن خوشتان نیاید اما بلاتکلیفی ای که این تغییر با خود به همراه دارد را نیز دوست ندارید. بدبختانه، کنجکاوی در مورد آن نیز مشکلاتی را به وجود می‌آورد که بهتر است فعلاً آن را رها کنید. پذیرفتن وضعیت فعلی روش عاقلانه تری است تا اینکه راه حلی برای آن پیدا کنید.

بهمن: شما ممکن است احساس کنید که دارید به موفقیت دست پیدا می‌کنید اما شاید مسائل خاصی باشند که در این مورد نقش داشته باشند. با این وجود نباید از کار خود دست بکشید. شاید مجبور بشوید ساعتها برای آن وقت بگذارید. به وظیفه خود عمل کنید و از الهامات خود کمک بگیرید.

اسفند: شاید امروز از ضمیر ناخودآگاه خود پیام‌هایی را دریافت کنید. آنقدراحمقانه هستند که نمی‌دانید چه معنی‌ای می‌دهند. هرچه بیشتر آنها را تحلیل می‌کنید کمتر برای شما مشخص می‌شوند. گرچه دارید سعی می‌کنید چیزی که نمی‌فهمید را تعبیر کنید، اما کمتر به هدف می‌رسید. به جای خرده گرفتن بگذارید کار خود را بکند.


چگونه سخنران خوبی شویم؟ ۹ راز سخنرانی موفق

۹ آبان ۱۳۹۷
بدون نظر


چگونه سخنران خوبی باشیم

کارهای آسانی هستند که با انجام آنها تاثیر صحبت‌های شما بروی دیگران بسیار بیشتر می‌شود. با وجود سادگی این موارد، بسیاری افراد توجه چندانی به آنها ندارند و شما با دقت به آنها به راحتی خود را از دیگران متمایز خواهید کرد. پس بدون صحبتی دیگر، به سراغ این موارد می‌رویم:

  1. بر اینکه چه کسی هستید تائید کنید.

در اغلب کنفرانس‌ها، شما به مخاطبان معرفی می‌شود و این معرفی می‌بایست آنها را مشتاق شنیدن صحبت‌هایتان بکند.

با وجود اینکه ممکن است مخاطبان در مورد شما بدانند، باز هم منطقی است که کمی بیشتر در مورد خود بگوئید. دیگران را با اطلاعات بیش‌از حد گیج نکنید. تنها در یک یا دو جمله از سوابق مرتبط خود و دلیل مناسب بودن شما برای صحبت در مورد موضوع، برای آنها بگوئید.

معمولا ارائه یک پیش‌زمینه برای مفهوم‌تر کردن مسائل نادیده گرفته می‌شود.

مقاله مرتبط: آمادگی برای سخنرانی
  1. به همه کمک کنید شما را پیدا کنند.

معمولا در انتهای یک سخنرانی آدرس وب‌سایت، ایمیل و دیگر اطلاعات تماس به مخاطبان ارائه می شود. اما این اطلاعات بسیار سریع داده می شوند و مخاطبان حتی یادداشت کردن آنها را پیدا نمی کنند.

اطلاعات خود را در همان ابتدا ارائه کنید و به مخاطبان خود وقت کافی برای برداشتن آنها بدهید. (بعضی افراد در پاورقی تمام اسلاید‌های پاورپوینت خود اسم و آدرس ایمیل خود را می‌نویسند. اما ممکن است احساس کنید این زیاده‌روی است. همچنین خوب است اگر اطلاعات خود را در ابتدا و انتها به مخاطبان بدهید.

  1. داستان‌هایی واقعی به اشتراک بگذارید.

آدم‌ها عاشق داستان هستند. بهترین ارائه‌هایی که من دیده‌ام، اصلا حس یک سخنرانی را به انسان القا نمی‌کردند – بلکه داستان‌هایی بودند که افراد در مورد تجارب هیجان‌انگیز خود تعریف می کردند.

وقتی می‌خواهید چیزی را به مخاطبان توضیح دهید، ببینید که آیا می توان آن را در قالب یک داستان، یک حکایت یا حتی یک جوک انتقال داد؟ بهتر می شود اگر که این داستان برای خود شما اتفاق افتاده باشد. حتی بهتر از آن اگر که داستان شما بامزه باشد.

  1. همراه با دادن اطلاعات سرگرم‌کننده هم باشید.

یک نکته که اغلب فراموش می‌شود: وظیفه شما، حداقل تا حدی، این است که افراد حاضر را سرگرم کنید. آنها لپ‌تاپ‌های خود را بسته‌اند و به شما گوش می‌دهند.

چرا با یک مساله جذاب یا بامزه از آنها قدردانی نکنید؟ لازم نیست تمام صحبت شما حول موضوع بحث باشد. ایرادی ندارد اگر با حرفی خارج از بحث شروع کنید، البته به شرطی که این حرف جذاب باشد.

هیچوقت فراموش نکنید که وقتی به آدم‌ها خوش می گذرد، به صحبت‌های شما دقیقتر گوش می‌کنند.

  1. زمان‌بندی دقیق داشته باشید.

وقتی صحبت می‌کنید، در واقع دارید زمان مخاطبان خود را می‌گیرید. آنها روی شما سرمایه گذاری می‌کنند – به این سرمایه‌گذاری احترام گذاشته و از اعتماد آنها سوء استفاده نکنید.

اگر ۳۰ دقیقه زمان به شما داده شده است، لازم نیست حتما از تمام آن استفاده کنید. هدف اصلی شما سرگرم کردن، مطلع کردن و پاسخ دادن به سرمایه‌گذاری آنها است. نه اینکه از هر دقیقه از وقت خود استفاده کنید.

من در گذشته نگران مقداری زمانی بودم که برای صحبت کردن داشتم؛ بزرگترین ترس من این بود که موضوع برای صحبت تمام کنم. اکنون تنها دغدغه من ارائه یک سخنرانی عالی است.

اگر که باید یک برنامۀ ۳۰ دقیقه‌ای را بعد از ۱۵ دقیقه به پایان رسانم، مساله‌ای نیست – شما همیشه می‌توانید به سوال‌های مخاطبان خود پاسخ دهید.

هر چه ارائه شما بهتر باشد، سوال‌های بیشتری از شما پرسیده می‌شود و حاضران هم احساس می‌کنند شما احترام بیشتری به سرمایه‌گذاری آنها گذاشته‌اید.

مقاله مرتبط: چگونه سخنرانی خوبی داشته باشیم؟
  1. چیزی به آنها بدهید تا با خود به خانه ببرند.

من همیشه سعی می‌کنم به چیزی فکر کنم که می توانم به آنها ارائه دهم – منظور کلمات است، نه اشیا – چیزی که افراد بتوانند به محض بازگشتن به سر کار خود عملی کنند. این را از فردی یاد گرفتم که داستانی بسیار جذاب برای تعریف کردن داشت، اما در میان آن حرف خود را قطع کرده و چیزی شبیه به این گفت “اما شما می‌توانید به راحتی این نکته را از فردا عملی کنید، کافی است…”

همۀ حضار یک نفس راحت کشیدند و دفترچه‌های خود را برای یادداشت این نکته باز کردند. الهام بخشیدن جالب و موثر است، اما خوب است که موردی قابل لمس به مخاطبان ارائه دهید که بتوانند از آن استفاده کنند.

speech

چگونه یک سخنران موفق باشیم؟

  1. ایراد ندارد اگر صحبت‌های خود را تکرار کنید.

طبیعی است که فرض کنید همه به تمام صحبت‌های شما گوش می کنند. اما در واقعیت، آدم‌ها تنها ۳۰ درصد از آنچه شما می گوئید را می شنوند و البته مرتباً آن را تعبیر می‌‌کنند تا با نگاه یا برنامه‌ریزی آنها همخوانی داشته باشد. به علاوه، ممکن است آن مسائلی که فکر می‌کنید منطقی یا حتی بدیهی هستند بلافاصله برای مخاطبان قابل درک نباشند.

برای همین ضرر ندارد اگر چند بار حرف خود را تکرار کنید. اگر می‌خواهید یک اصل مشخص را توضیح دهید، ابتدا آن را تشریح کنید. سپس دو مثال از کاربرد این اصل بدهید. در انتهای صحبت خود نیز دوباره این اصول را مرور کرده و توضیحی کوتاه در مورد هر یک بدهید.

به این ترتیب هر اصل را چهار بار توضیح داده‌اید و این تعداد بار احتمالا کافی است.

  1. به مخاطب کمک کنید حداقل یک چیز را به خاطر بیاورد.

گیج کردن مخاطب با اطلاعات زیاد راحت است. با خود فکر می ‌کنید “من ۳۰ دقیقه وقت دارم… باید این ۳۰ دقیقه را پر از محتوا کنم.” اما اکثر افراد واقعا نمی‌توانند اطلاعات زیاد را هضم کنند، به علاوه احتمالا شما یکی از چند سخنران در آن روز هستید.

اینگونه به آن فکر کنید: اگر ۱۰ درصد از افراد حاضر واقعا به داستان شما گوش داده و یک یا دو نکته کلیدی را در خاطر نگاه داشته و در زندگی خود استفاده کند، واقعا خوب عمل کرده‌اید.

تمرکز خود را بر ارائۀ چیزی بگذارید که افراد بتوانند به خاطر آورند و در زندگی آنها هم موثر باشد. البته این یعنی که داستان شما می‌بایست ساده و واضح باشد.

  1. واقعا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

مهم نیست که با چه تعداد آدم روبرو هستید. هدف شما این است که به هر مخاطب خود این احساس را بدهید که شخصا با او صحبت می‌کنید.

جدای از محتوای داستانی که بازگو می‌کنید، ترفندهای سادۀ دیگری هم برای این کار وجود دارد. وقتی من به عنوان سخنران معرفی می‌شوم، می‌ایستم و نه فقط برای چند ثانیه، که تا وقتی بتوانم به جمعیت نگاه می‌کنم.

من سخت تلاش می‌کنم که با تعدادی از افراد حاضر تماس چشمی برقرار کنم. به چشمان هر چند تا از آنها که بتوانم نگاه می کنم، و حتی لبخند زده و برایشان دست تکان می‌دهم.

این به دو دلیل نتیجه خوبی دارد. در یک سالن بزرگتر، مخاطبان واقعا نمی‌فهمند که شما به چه یا که نگاه می‌کنید. اگر که به فرد میانی در بین ۵۰ نفر نگاه کنید، تمام آنها این احساس را می‌کنند که شما شخصا با آنها صحبت می‌کنید.

با از نظر گذراندن آهسته جمعیت و لبخند زدن به چند نفر، بسیاری این حس را می‌گیرند که شما مستقیما به آنها نگاه می‌کنید.

به علاوه این یادآوری خوبی برای خود شما هم هست: شاید با یک جمعیت صحبت بکنید، اما واقعیت این است که با افراد جداگانه‌ای حرف می‌زنید. به اینکار در طول صحبت خود ادامه دهید؛ این نه تنها در آگاهی از موقعیت به شما کمک می‌کند، که باعث حفظ ارتباط شما با تماشاچی‌ها می‌شود.

جمع بندی: در مورد خودتان و تجربیات زندگی خود به آنها بگوئید. علاوه بر آگاهی‌دادن مخاطبان را سرگرم هم بکنید. کاربردی باشید. با حاضرین ارتباط برقرار کنید و هیچگاه فراموش نکنید که کوتاه‌همیشه از طولانی بهتر است.

هدف اصلی شما روایت یک داستان است که الهام‌بخش مخاطبان شما باشد.


نقش و اهمیت لباس در محیط کار

۸ آبان ۱۳۹۷
بدون نظر


اهمیت لباس پوشیدن در محل کار

شما به چه تیپی به محل کارتان میروید؟ آیا استفاده از ست خاصی از لباس برای شما بهتر خواهد بود؟

به گزارش آلامتو به نقل از success؛ برای شش سال متمادی، ستی که من آن‌ها را “لباس کار” می‌نامیدم، از یک شلوار جین، یک پیراهن معمولی که آن را روی یک تیشرت بدون یقه نقش و نگاردار می‌پوشیدم و کفش های کتانی تشکیل شده بود.

این ست همیشه در من احساس حرفه‌ای بودن را ایجاد می‌کرد، شاید به این خاطر که من قبل از اینکه کار نویسندگی آزاد را آغاز کنم، در چندین روزنامه کار کرده بودم.

البته بی شک، همه نویسندگان آزاد از چنین ستی استفاده نمی‌کنند. گای تالس، روزنامه نگار بخش مقالات ادبی پیشگام، در سال ۲۰۰۷ بیان نمود که: “یک دست لباس بی‌نظیر با طراحی چشم نواز، روحیه و اعتماد به نفس مرا افزایش خواهد داد و من را به عنوان مردی معرفی خواهد کرد که به جزئیات توجه می‌کند.

وی اذعان داشت که بیش از ۱۰۰ دست لباس مناسب برای هر مناسبت و تعداد زیادی کلاه فدورا دارد چرا که از نظر او قانون لباس پوشیدن بر موفقیتش موثر می‌باشد.

با این حال، در اکثر بخش‌هایی که در خارج از وال استریت و کپیتال هیل واقع شده‌اند گویا قانون لباس پوشیدن رنگ می‌بازد. تالس می‌گوید ما در جهانی زندگی می‌کنیم که احساس و درکمان بیشترین تاثیر را دارند و خوب یا بد، این احساسات و ادراکات، بیش از همه، به صورت بصری و از طریق لباس‌ها جان می‌گیرند.

اگر من در لابی هتل با بهترین ستی که می‌توانستم انتخاب کنم در انتظار خبرنگاری باشم تا با من مصاحبه کند و ناگهان، او با یک کت و شلوار تنگ و بی‌سلیقه وارد شود، من واقعا در هم می‌شکنم.

گرچه من ممکن است بسیار خلاق و با استعداد باشم، و ممکن است بتوانم کارم را به خوبی انجام دهم، اما آنچه اهمیت دارد این است که در وهله اول بتوانم آن را به دیگران نشان دهم و چه چیزی بهتر از قانون لباس پوشیدن می‌تواند این کار را انجام دهد.

“احساسات و ادراکات همه چیز هستند. کارولین داود هیگینز، مدیر اجرایی و توسعه حرفه‌ای انجمن فارغ التحصیلان دانشگاهی ایندیانا در این خصوص می‌گوید: “اگر من با لباس‌های یوگا به سر کار بیایم، ممکن است این تصور در دیگران به وجود آید که من سهل انگار و بی‌نظم هستم و بنابراین شاید اخلاق کاری من دچار اخلال شود.

اما چیزی که من می‌خواهم این است که در کارم به نحوی از قانون لباس پوشیدن پیروی کنم که نشان دهد من یک فرد حرفه‌ای هستم.

اگر بخواهم صادق باشم باید بگویم که، من تجربه کمی در این زمینه دارم، بنابراین تصمیم گرفتم تا با پوشیدن یک دست لباس در هر روز برای یک هفته کاری ببینم که قانون لباس پوشیدن می‌تواند چه تاثیری بر یک فرد داشته باشد؟

من این دست لباس را برای گشت و گذارهای معمولی، مهد کودک فرزندم، کافی شاپی که در آن من کار می‌کنم، قرار ملاقات با دندانپزشک، پیتزا فروشی که پسرانم را در سه شنبه‌ها به آنجا می‌برم، ناهار سرپایی که با دوستم برادشا صرف کردم، همه و همه پوشیدم و ایده ام این بود که اثرات ظاهری خود را در دیگران مشاهده کنم تا ببینم چطور قانون لباس پوشیدن بر روی احساسات دیگران از من و حتی تصور شخصیم از خودم تاثیر می‌گذارد.

در روز اول، ساعت ۸ صبح در آشپزخانه، همسرم از من پرسید: «این چیست که پوشیدی؟» و این نقطه شروع خوبی بود.

یک ساعت بعد من درب کافی شاپ محبوبم را با اعتماد به نفس بالایی باز کردم، اعتماد به نفسی که هیچ‌گاه در گذشته به هنگام رفتن به جایی نداشتم. اما تا حدی ناامید شدم چرا که به نظر نمی‌رسید هیچکس کوچک‌ترین توجهی به تیپ جدیدم داشته باشد. نه باریتاها(پرسنل مسئول سرو قهوه اسپرسو) و نه دیگر افراد معمولی و نه حتی کهنه سرباز با شخصیتی که وارد کافه می‌شد.

اما به نظر می‌رسید که، “من خودخواهانه می‌خواستم دیده شوم، چرا که من برای انجام کارهای روزمره‌ام، خود را آراسته بودم و مدام با خود تکرار می‌کردم که حرفه ای هستم. من جوراب‌هایم را با شلوارم ست کرده بودم و آراستن ظاهرم بیش از یک ساعت، طول کشیده بود. اما پس از گذشت مدتی هیچ اتفاقی نیفتاد، به جز اینکه یکی از خدمه پرسید آیا خامه بیشتری برای موکای کاراملم می‌خواهم یانه.

در روز دوم، من درست همان زمانی که همسایه ام مشغول رفتن به سر کار بود اماده شدم ، هر دوی ما سوار خودروهای کوچک خود شدیم و در حالی که برای هم دست تکان می دادیم روانه سر کار گشتیم.

در همین بین من متوجه شدم که فرزند مهد کودکیم کوله پشتی خود را فراموش کرده، لذا مجبور شدم به خانه برگردم، آن را بردارم و به دفتر مدرسه برسانم.. من به آرامی وارد مدرسه شدم، و گفتم من یک کوله پشتی دارم”.

خانم زیبا و جوان پشت میز گفت: “بله دارم می‌بینم. چقدر هم با کت و شلوار شما ست است. کوله پشتی یک کیف کوچک مدرسه‌ای بود، بنابراین احتمالا او داشت به من توهین می‌کرد ولی باز هم خیلی خوب بود چون حداقل کسی به کت و شلوارم اهمیت داده بود.

در روز سوم، پس از اینکه دوباره با عجله برای همسایه‌ام دست تکان دادم، به کافی شاپی در آن سوی شهر رفتم که موسیقی رمانتیکی را پخش می‌کرد و پوسترهای هنری را از در و دیوار آویزان کرده بود.. در این فضای غیر رسمی ، من حس کمتری برای نوشتن داشتم و بیشتر به دنبال انتقاد از عدم رعایت بهداشت بودم.

کمی بعد تر، پس از تمام شدن مدرسه پسرم در را برای او باز کردم در حالی که به خود می‌بالیدم و انتظارات بالایی داشتم. من کاملا مرتب بودم و به خودم رسیده بودم و انتظار داشتم که کارکنان و معلمان متوجه تفاوت‌های من شوند، چرا که ظاهرم بسیار تغییر کرده بود. و با این حال، هیچ کس متوجه ظاهر من شد.

روز بعد من باز هم کت و شلوار خود را پوشیدم و در حالی که باز هم به خود می‌بالیدم، احساس کردم بیشتر افرادی که مرا می‌دیدند با دیده تمسخر به من می‌نگریستند.

در صبح روز آخر، پسر ۱۳ ساله ام از من پرسید: “بالاخره تا کی می‌خواهی این لباس را بپوشی؟” شما تمام هفته همین لباس را پوشیدی.

در اینجا بود که من متوجه شدم پسر کلاس هشتمی‌ام درست می‌گوید. من برای تمامی کارهای روزمره‌ام، بیش از حد به خود رسیده بودم.

دنیای من ساده‌تر از آن بود که این همه تجملات و تشریفات را تحمل کند؛ و در دنیای من این کارها جواب عکس می‌دهد. پوشیدن کت و شلوار رسمی با دنیای من بیگانه است.

گرچه من از تحسین گاه و بی گاه مردم زمانی که به من می‌نگریستم لذت می‌بردم، اما این رفتار به ندرت دیده می‌شد و آنها بیشتر به دیده یک احمق به من نگاه می‌کردند. هیچکدام از این افراد مرا درک نمی‌کردند. حتی برای خانواده ام هم من به آدمی در یک کت و شلوار تبدیل شده بودم.

آنچه من آموختم ، این بود که نحوه لباس پوشیدن من با، نیازها و، مخاطبانم مطابقت نداشتند. در واقع اگر بخواهم به زبان ساده‌تر بگویم، اگر شما یک وکیل هستید، نباید با یک پیراهن اسپرت و یک شلوارک راحتی به سر کار بروید و یا اگر بر روی زمین کار می‌کنید نمی‌توانید این کار را با کت و شلوار انجام دهید.

نکته کلیدی این است که به شرایطی که در آن قرار دارید احترام بگذارید و متناسب با کاری که میکنید لباس بپوشید.


فال روزانه : فال امروز ۷ آبان

۸ آبان ۱۳۹۷
بدون نظر


فال روزانه ۷ آبان

فال روزانه

امروز شما چگونه خواهد گذشت ؟

فال های پیشنهادی امروز آلامتو: فال ابجدفال شغل

فروردين: امروز دنبال کردن ایده هایتان واقعاً برایتان مشکل ساز خواهد بود، چراکه دیگران ممکن است حرفی بهتان بزنند که از گفتن آن هدفی کاملاً متفاوت داشته باشند. اگر به آنها اجازه بدهید که نظرشان را تغییر دهند راحت‌تر می‌توانید با هم کنار بیایید، اما اگر بخواهید آنها را مجبور کنید که بر سر عقیده خود بمانند ناامید خواهید شد. قبل از اینکه برای فعالیتهای بلند مدت خود برنامه‌ریزی کنید تا فردا صبر کنید.

اردیبهشت: امروز ماه در هفتمین خانه‌تان یعنی خانه دوستی‌ها قرار دارد و می‌تواند رابطه دوستانه زندگی تان را کامل‌تر کند. دوستانتان هم اکنون می‌خواهند رابطه صمیمی‌تری با شما برقرار کنند، اما وقتی شما با آنها مخالف باشید نمی‌توانید عقیده خود را به روشنی بیان کنید. پس حواس خود را جمع کنید، برای اینکه یک قضاوت نادرست می‌تواند یک رابطه عاشقانه را خراب کند.

خرداد: امروز برای شما روز کاری سخت و طاقت فرسایی است، اما اگر به اندازه کافی کار کنید نتیجه‌اش را هم خواهید دید. کلید واقعی برای رسیدن به موفقیت این است که در مورد اتفاقاتی که افتاده است با کسی حرف نزنید. اما خیلی به خودتان سخت نگیرید، وگرنه از برنامه‌هایتان نتیجه معکوس خواهید گرفت. امروز مداومت داشتن  در کار موثرتر از فوران کردن انرژی های خلاقانه است.

تیر: امروز ماه در پنجمین خانه تان یعنی خانه خلاقیت قرار می‌گیرد و شما وسوسه می‌شوید کاری را انجام دهید که ذات واقعی‌تان را به نمایش بگذارد. این سخن به این معنی نیست که به خودتان سختی می‌دهید تا کاری را با شیوه ای متفاوت از روشهای خسته کنده کاریتان انجام دهید؛ بلکه بدین معنی است که وقت کافی اختصاص می‌دهید تا چیزی خلق کنید که واقعاً برایتان مهم باشد. این کار شاید مهم‌ترین تلاشتان باشد، چراکه با این کار می‌توانید با رفتار ژرف خود بر دیگران هم تاثیر بگذارید.

مرداد:  ماه جدید برج عقرب برای شما نتایج خوبی به همراه ندارد، چرا که شما نمی‌توانید عقل و دل خود را به یک مسیر یکسان هدایت کنید. کدام برنده خواهند شد؟! فرقی نمی‌کند. هر کدام که باشد باز شما چیزی را از دست داده‌اید. پس به جای اینکه بین منطق و احساسات یکی را برگزینید، موقعیتی را پیدا کنید که بتوانید به هر دو جنبه توجه کنید و در عین حال که انسان منطقی‌ای هستید، به احساساتتان نیز اجازه ظهور بدهید.

شهریور: خیلی عجیب است که ماه جدید برج عقرب در سومین خانه‌تان یعنی خانه ارتباطات قرار می‌گیرد و میزان تعاملات و همکاری‌های شما را با افراد دیگر ارزیابی می‌کند. امروز شما نمی‌توانید به راحتی قولهایی که به افراد دیگر داده‌اید و حرفهایی که آنها قبلا بهتان گفته اند  را به یاد بیاورید، چراکه بهرام یعنی سیاره بخت شما به سمت اورانوس وحشی کشیده می‌شود. همین حالا به خودتان تکانی بدهید، برای اینکه فردا انرژی‌تان تحلیل می‌رود.

مهر: ماه در دومین خانه تان یعنی خانه مسائل مالی برایتان استرس به همراه دارد، امروز اگر مجبور شوید مشکلات مالی تان را رفع کنید به اندازه قبل به خودتان اطمینان نخواهید داشت. اجازه ندهید این عدم اطمینان باعث ایجاد ترس در وجودتان شود. اگر توانستید فقط یک قدم بردارید، این اتفاق بدی نیست. دست برداشتن از مقاومت و پافشاری بدین معنی نیست که ناراحتی تان را انکار کنید، بلکه باید با ایجاد کردن نگرشهای مثبت در خود با آنها روبرو بشوید.

آبان: شما فکر می‌کنید کارهایی که دیگر بهشان فکر هم نمی‌کردید را هم می‌توانید دوباره انجام دهید، اما این خط فکری ممکن است برایتان مشکل ساز باشد. داشتن دید مثبت خصوصیت خیلی خوبی است، اما امروز شناختن مرزها و محدودیتهایتان شما را از ناامیدی فردا نجات می‌دهد.

آذر: شما دنیایی برای خود مجسم کرده اید که در این جهان از عهده انجام دادن هر کاری برمی‌آیید، اما ممکن است فرصت برقرار کردن ارتباطی عمیق و دوستانه با یک نفر را از دست بدهید. پنهان کردن ضعف ها و سستی ها لزوما باعث نابود شدن آنها نمی‌شوند! خودتان را مجبور کنید که احساساتتان را فاش کرده تا بتوانید به راحتی با دیگران تبادل نظر کنید. هیچ کس ازتان انتظار ندارد همیشه یک ابرقهرمان باشید!!

دی: امروز دوستان و همکارانتان نظریات خیلی خاصی عرضه می‌کنند و شما در عین حال که اطلاعات گذشته خود را کامل تر می‌کنید، دلتان نمی‌خواهد دست از تنبلی بردارید. شما راه و روش خود را تثبیت کرده‌اید و نمی‌خواهید به منظور پیدا کردن دیدگاه‌های متفاوت فکر خود را تغییر دهید. بادقت به حرفهایی که دیگران می‌زنند گوش دهید، اما بعد دست به کار شده و هر کاری به نظرتان بهتر بود را انجام دهید.

بهمن: با وجود مشکلاتی که در محل کارتان احساس می‌کنید روز خوبی را برایتان پیش بینی نمی‌کنیم، اما آنها به آن اندازه که شما فکر می‌کنید بد نیستند. اگر فقط یک بار احساسات خود را مطرح کنید، آن موقع موقعیت مناسبی برای به وقوع پیوستن اتفاقات خاص به وجود خواهد آمد. وقتی که منطق را پیشه خود سازید، صداقت داشتن بهتان کمک می‌کند مسیر پیش رویتان را هموار کنید.

اسفند: امروز شما دقیقاً می‌دانید که چه می‌خواهید و هیچ کس نیز قصد ندارد جلوی شما را بگیرد. اما ممکن است با دست کم گرفتن خودتان لذت رسیدن به اهدافتان را  از دست بدهید. همچنین شما مسئولیتهای خیلی زیادی پیش رویتان دارید که مجبورید بهشان رسیدگی کنید. هرچقدر سریعتر به این کارها برسید، زودتر می‌توانید به کارهای مورد علاقه‌تان بپردازید.